Czy warto korzystać z poradników czy lepiej zaufać matczynej intuicji

Czy warto korzystać z poradników czy lepiej zaufać matczynej intuicji
Na Polskim rynku znajduje się wiele rodzajów poradników. Pisane na kartkach białego papieru, zamieszczane na blogach i stronach internetowych porady, służą nam do ułatwienia życia. Człowiek jest mistrzem w upraszczaniu sobie codzienności. Zamiast własnego doświadczenia, często kierujemy się radami innych.

Porady atakują nas z każdej strony. Dobre porady napływają z telewizji od celebrytów i inny znanych ludzi, ale także ze strony specjalistów w danych dziedzinach. Kiedy szukamy pomocy od innych? Najczęściej wtedy, kiedy spotyka nas w życiu nowa sytuacja. Ślub, wesele, nowa praca, zakładanie rodziny. Ważnym tematem staje się przygotowanie na przybycie nowego członka rodziny.

Narodziny dziecka to wydarzenie, do którego przygotowujemy się przez dziewięć miesięcy. Czasami ten czas nie wystarcza, aby nastawić się i przyswoić wiedzę, która potrzebna będzie nam już na całe dalsze życie. Czas, kiedy szykujemy się na macierzyństwo, jest czasem szczególnym. Mamy mnóstwo obaw dotyczących tego, czy sobie poradzimy. Każda mama chce dobrze dbać o swoje maleństwo i zapewnić im świetlaną przyszłość. O dzieci powinno się odpowiedni dbać. Dlatego mamy sięgają często po poradniki pisane przed doświadczone mamy i psychologów. Kochane mamy! Warto jest zaufać swojej kobiecej i matczynej intuicji. Jeżeli napotykają nas problemy, zwracajmy się do własnych mam, babć, które wychowały nas, więc mają w tym duże doświadczenie. Często wiedzą, co zrobić i robią to ze spokojem, Poradniki dla mam, więc czasem o zdanie, niech czuja się potrzebne.