Dzieci – małe istoty

Dzieci – małe istoty
Niemowlaki, małe dzieci, słodkie stworzenia, są to małe istoty, gdy patrzymy na nie ogarnia nas błogie uczucie szczęścia. Mamy przygotowują się na przybycie nowego członka rodziny przez dziewięć miesięcy. Noszą dziecko w sobie, czują z nim szczególną więź. Wiedzą, że przyszłość będzie w pełni związana z tym małym stworzeniem, które przybędzie na świat.

Kochane mamy! Warto przygotować się na to przyjście, tak jak to najbardziej potrafimy. Z uśmiechem na twarzy będziemy witać tego człowieka pewnego dnia, i ważne jest, aby ten uśmiech nie znikał z naszej twarzy przez dalsze lata. To czy zachowamy ten entuzjazm, zależy w dużej mierze od nas.

Wychowanie dziecka nie jest prostym zadaniem, w życiu kobiety. Warto także zauważyć, że dużą rolę odgrywa tutaj także męska część rodziny. Ojcowie, także liczą się w życiu malucha. Dzieciństwo zapamiętujemy na całe życie. Nasza psychika kształtuje się przez wczesne lata naszego życia. Odbija się na naszej przyszłości. To jak jesteśmy traktowani w rodzinie, sprawia, że tak samo traktujemy naszą przyszłą. Rodzice muszę zadbać o to, aby dziecku niczego nie brakowało. Ważne, aby nie chodziło głodne, i aby było zadbane.

Rodzice! Dbajcie o swoje dzieci, liczcie się z tym, że cechy, które odziedziczą i nauczą się o nas, będą się w nich rozwijały i przekazywane dalszym pokoleniom. Bądźmy dumni ze swojego potomstwa i przekazujmy im same dobre cechy i wartości. Kochajmy dzieci! Przekażmy pokoleniom to, co mamy w sobie najlepsze, takie cechy, bowiem w przyszłości będą wywoływać uśmiech na naszej twarzy i będą powodem do dumy.