Dziecięcy świat

Dziecięcy świat
Niemowlaki uczą się szybko świata. Dajmy mu, więc możliwość uczyć się go w spokoju, a nie w wiecznym krzyku, bo coś źle robi. Człowiek uczy się na błędach, dziecko też musi parę popełnić, zanim zrozumie, o co chodzi. Uczmy się razem z nim. Dzieci potrafi nauczyć i obudzić w nas więcej miłości niż się jej spodziewamy.

Każdy jego uśmiech, gdy się coś uda, daje nam również powody do radości i dumy. Uczmy, więc je i siebie. Cierpliwość popłaca, więc kształtujmy w sobie tę cechę przez całe życie. Cierpliwość, bowiem, będzie nam potrzebna nie tylko w początkowym czasie życia naszego malucha, ale także wtedy, kiedy będzie on wkraczał w dorosłość.

Świat dziecka, jest światem skupionym w początkowych latach na rodzinie. Najbliższe otoczenie to rodzice i dziadkowie. Od nich zależy, jak dziecko zacznie postrzegać świat. Mamy! Dbajmy o to, aby nasze dzieci miały słodkie dzieciństwo. Ostatnimi czasy, dużą uwagę zaczęto zwracać na bezstresowe wychowywanie dzieci. Co oznacza bezstresowe wychowanie. Czy wszyscy się z nim zgadzają? Będąc mamy często brakuje nam opanowania. Oswajanie się z nową sytuacją, płaczącym całymi nocami dzieckiem, bieganiem w kółko, czasem zajętym 24 godziny na dobę. Natłok obowiązków doprowadza nas do depresji, często puszczają nam nerwy i sobie nie radzimy. Często, więc bezstresowo wychowywać dziecko. Ważne jest, aby potrafić się uspokoić. Jeżeli tracimy cierpliwość, warto jest zawołać kogoś bliskiego alby na chwilę zajął się dzieckiem. Nie możemy wyładowywać złości na tym mały stworzeniu, które jeszcze nie do końca pojmuje świat i to, co robi.