Kolka i biegunka u niemowląt

Nagły ból spowodowany jest nagromadzeniem się gazów,żeby pomóc dziecku robimy herbatkę z kopru włoskiego. Koper działa rozkurczająco i wiatropędnie. Ulgę przynosi masaż. Należy ułożyć dziecko na plecach, chwycić oburącz w okolicy kolan i zgiętymi nóżkami uciskać brzuszek. Uginamy raz jedną raz drugą nóżkę.Robimy też masaż brzuszka z ruchem wskazówek zegara.

Biegunki u niemowlaków i dzieci :
Najlepszym domowym sposobem są czarne jagody. Gotuje się herbatki z suszonych jagód – borówki. Starszym dzieciom podajemy jagody z sokiem. Zagotowuję się borówki w słoikach po dżemach z dwoma łyżkami cukru. Jagody są doskonałym lekarstwem na owsiki u dzieci. Starszym dzieciom gotuje się marchewki i przetarte podajemy naszym pociechom. Gotujemy kleik ryżowy, podajemy dużo płynów żeby dziecko sę nie odwodniło.