Najważniejsze macierzyństwo

Najważniejsze macierzyństwo
Przygotowanie do macierzyństwa wymaga od nas nie tylko teoretyczną wiedzę na temat wychowania. Musimy oswoić się z myślą, że czeka nas zakup wielu wcześniej nieznanych nam produktów. Cała wyprawka, wyposażenie pokoju dla dziecka to wszystko może nam sprawić na początku ogromny problem.

W telewizji i Internecie mówi się i pisze, o tym jak ważna jest naturalność i substancje, często wykorzystywane do produkcji wielu potrzebnych rzeczy. Ważny jest wózek, łóżeczko, zabawki. Jak dobierać te produkty do naszego dziecka. Mamy! Patrzmy na ulotki, dają one nam wiele informacji i potrafią przekazać nam to, co producent miał na myśli.

Każda ulotka zawiera wiadomość o tym, w jakim wieku powinien być użyty produkt. Jakie są jego ograniczenia. Jeżeli karteczka zawiera informację, że zabawka jest przeznaczona dla dzieci 0+, to znaczy, że możemy ją dać niemowlakowi przywiezionemu prosto ze szpitala. Każda zabawka musi spełniać specjalne atesty. Sprawdza się, czy wszystkie części są odpowiednio przymocowane, czy nie zdarzy się sytuacja, w której dziecko połknie jakiś fragment. Ważne jest, aby materiały, z którego zostały wyprodukowane były bezpieczne. Dzieci poznają świat na początku swojego życia przez usta. Mają w tej części ciała najbardziej rozwinięte zmysły, nie dziwmy się, więc, że wszystko, co trafia w ich ręce następnie, wkładane jest do buzi. Substancje, z których są tworzone muszę, więc być bezpieczne. Wymogi stawiane zabawką są bardzo wysokie, jest to bardzo ważne w rozwoju. Mamy! Zwracajcie uwagę na to, co dajecie swoim dzieciom.