Przewaga mam nad dziećmi

Przewaga mam nad dziećmi
Mamy! Pamiętajmy, że mamy nad dziećmi przewagę. To wszystko jest naturalne. Jako dorośli lubimy rządzić. Ale to rządzenie jest uzasadnione. Mamy ważne zadanie kierując dziećmi. Nie róbmy z dzieci osób starszych niż są. Muszą wiedzieć, że to my mamy pierwsze zdanie i ostatnie. Bierzmy pod uwagę jednak zdanie naszych dzieci.

Gdy mówią, że nas nienawidzą, nie znaczy, że tak właśnie czują. Przeraża je nasza przewaga. Starajmy się dzieci uczyć, jako mamy musimy wiedzieć jak pokierować dzieckiem, aby było grzeczne i w przyszłości wiedziały jak odróżnić dobro od zła. Znając zasadniczą różnicę, tworzymy swoją drabinę wartości. Wiemy, co w życiu jest ważne. Rodzina, miłość to wszystko, co sprawia, że ognisko domowe jest miejscem, w którym możemy się czuć bezpiecznie.

Dzieci reagują, na naszą każdą reakcję, zdanie, krzyk. Nie możemy dzieciom zrzędzić. Jeżeli powtarzamy coś będąc niekonsekwentni. Uczymy ich braku reakcji. Robią się głuche na to, co mówimy, Nie reagują na nasze zdanie, krzyki. Zamykają się w sobie i nie słyszą nic, co powtarzamy bez przerwy bez doraźnej reakcji. Dzieci wierzą w to, co mówimy, jesteśmy ich autorytetem. Biorą z nas przykład. Nasze postępowanie, staje się wzorcowym dla dzieci. Warto jest, więc zwracać uwagę na to, co robimy. Musimy brać pod uwagę, nasze zachowanie, gdyż nie tylko pozytywne reakcje, ale także te negatywne będą przyswajane przez nasze dzieci. Bądźmy dobrym wzorcem. Dzieci nie są zabawką, uczmy je, ufajmy, a przede wszystkim nie bądźmy głusi na ich prośby i czasami rozpaczliwe wołanie.