Rozsądne mamy

Rozsądne mamy
Jest wiele cech, które powinniśmy wzmocnić w sobie w trakcie wychowywania dzieci. Mamy! Starajmy się robić wszystko z rozsądkiem. Szczególnie, gdy chcemy wychować dziecko na pełnowartościowego dorosłego. W przyszłości wszystko to, co będziemy robić w najmłodszych jego latach, ujawni się. Najmniejsza cecha zakorzeniona u niemowlaka i młodego osobnika, rozwinie się i rozwinie jak pąki kwiatów.

Jednak w wychowaniu, aby nauczyć czegokolwiek dziecko liczy się konsekwencja. Z perspektywy dziecka, konsekwencja bardzo się liczy. Niekonsekwencja ogłupia dziecko i traci ono wiarę w nas samych. Jak postrzega nas dziecko, gdy zabraniamy mu czegoś, a po jakimś czasie na to zezwalamy?

Postrzega nas po jakimś czasie, jako marionetkę, którą można manipulować. Każdy płacz dziecka zmiękcza nasze serce. Po jakimś czasie, gdy dziecko zwróci uwagę na to, że płaczem może dużo rzeczy od nas wyciągnąć, zaczyna to wykorzystywać. Brak konsekwencji jest obecnie dużym problemem dla rodziców. Tworzymy dzieciom idealny świat, w którym na wszystko zezwalamy. Z perspektywy przyszłości nie zawsze wszystko jest nam składane prosto do rąk. Należy nauczyć młode pokolenie, że czasami dyscypliną osiągniemy to, co teoretycznie jest nieosiągalne.

Wykorzystywanie konsekwencji do wychowania, uczy nas wielu ważnych cech. Należy jednak pamiętać także, że dziecko jest dzieckiem. Ciężko jest mu precyzyjnie wyrażać myśli, dlatego często dochodzi do niedomówień. Uczmy się cierpliwie tłumaczyć to, o co nam chodzi. Bądźmy dla dzieci najważniejszym autorytetem.