Rozwój

Bunt dwulatka – jak go przetrwać i nie zwariować.

Bunt dwulatka – jak go przetrwać i nie zwariować.
Kiedy nasze słodkie maleństwo zaczyna przypominać raczej niesfornego diabełka to oznaka, że rozpoczął się u niego bardzo ważny, a zarazem trudny okres w życiu całej rodziny, zwany potocznie buntem dwulatka. Jest to czas, kiedy nasze maleństwo zaczyna czuć własną niezależność, stawać się odrębną istotą i na każdym kroku chce to udowodnić.

Rozwój niemowlęcia

Rozwój niemowlęcia
Rozwój niemowlęcia jest ważny od samego początku. Okres niemowlęctwa to czas między pierwszym dniem, a 12 miesiącem życia dziecka. W trakcie pierwszego roku pociecha najszybciej rośnie, najefektywniej się uczy i poznaje swoimi zmysłami cały, otaczający ją świat.

Ząbkowanie u niemowląt

Ząbkowanie u niemowląt
Bezzębna buzia niemowlęca jest wbrew pozorom niezwykle uroczym widokiem. Odsłonięte w uśmiechu dziecięce dziąsła potrafią rozczulić niemal każdego, jednakże w życiu wszystkich małych ludzi przychodzi moment, w którym pojawiają się pierwsze ząbki. Niekiedy, czas w którym się wyżynają pozostaje niezauważony, jednakże często przynosi on za sobą wiele bólu, płaczu i nieprzespanych nocy.

Niemowlęca czkawka

Niemowlęca czkawka
Rodzice małych dzieci na co dzień muszą stawać przed wieloma wyzwaniami. Mały człowiek, traktowany jako istota nie tylko najważniejsza ale również bardzo krucha, nierzadko przyprawia swoich opiekunów o szybsze bicie serca. Z czasem, niektóre przypadłości- choć niegroźne- pozostają uciążliwym, powtarzalnym elementem życia rodziny.

Mleko dla noworodka

Mleko dla noworodka
W pierwszych miesiącach życia, dziecko żywi się wyłącznie mlekiem. Mamy, karmiące naturalnie- piersią, nie mają problemów związanych z odpowiednim doborem pokarmu, jednakże rodzice, dla których z jakichś przyczyn konieczne jest przejście na mleko modyfikowane, wybór mieszanki może być bardzo trudny.