Wychowanie

Dzieci – małe istoty

Dzieci – małe istoty
Niemowlaki, małe dzieci, słodkie stworzenia, są to małe istoty, gdy patrzymy na nie ogarnia nas błogie uczucie szczęścia. Mamy przygotowują się na przybycie nowego członka rodziny przez dziewięć miesięcy. Noszą dziecko w sobie, czują z nim szczególną więź. Wiedzą, że przyszłość będzie w pełni związana z tym małym stworzeniem, które przybędzie na świat.

Dziecięce lęki

Dziecięce lęki
Dzieci często wymyślają sobie niewidzialnych przyjaciół. Zastanawiamy się nad tym czy jest to normalne. Zdecydowanie tak. Dzieciom często jest ciężko wyrazić swoje emocje i myśli. Język dzieci różni się od języka dorosłych. Dzieci dużo razy wyrażają swoje emocje gestami.

Dziecięcy świat

Dziecięcy świat
Niemowlaki uczą się szybko świata. Dajmy mu, więc możliwość uczyć się go w spokoju, a nie w wiecznym krzyku, bo coś źle robi. Człowiek uczy się na błędach, dziecko też musi parę popełnić, zanim zrozumie, o co chodzi. Uczmy się razem z nim. Dzieci potrafi nauczyć i obudzić w nas więcej miłości niż się jej spodziewamy.

Przewaga mam nad dziećmi

Przewaga mam nad dziećmi
Mamy! Pamiętajmy, że mamy nad dziećmi przewagę. To wszystko jest naturalne. Jako dorośli lubimy rządzić. Ale to rządzenie jest uzasadnione. Mamy ważne zadanie kierując dziećmi. Nie róbmy z dzieci osób starszych niż są. Muszą wiedzieć, że to my mamy pierwsze zdanie i ostatnie. Bierzmy pod uwagę jednak zdanie naszych dzieci.

Czy warto korzystać z poradników czy lepiej zaufać matczynej intuicji

Czy warto korzystać z poradników czy lepiej zaufać matczynej intuicji
Na Polskim rynku znajduje się wiele rodzajów poradników. Pisane na kartkach białego papieru, zamieszczane na blogach i stronach internetowych porady, służą nam do ułatwienia życia. Człowiek jest mistrzem w upraszczaniu sobie codzienności. Zamiast własnego doświadczenia, często kierujemy się radami innych.

Wyprawka dla noworodka do szpitala

Wyprawka dla noworodka do szpitala
Przygotowywanie się do przyjścia na świat nowego członka rodziny jest trudne. Pod uwagę należy wziąć nie tylko to, co noworodkowi potrzebne będzie w domu ale również rzeczy, jakie należy zabrać ze sobą do szpitala. Torbę najlepiej przyszykować na początku trzeciego trymestru tak, aby nie zakłócało to myśli rodziców w ważniejszych dlań chwilach.

Witaminy dla niemowląt

Witaminy dla niemowląt
Odpowiednio zbilansowana dieta, połączona z aktywnością fizyczną jest dla dziecka ważna nie tylko od pierwszych dni życia ale jeszcze za czasu życia płodowego. Dostępne w aptekach specjalne suplementy diety dedykowane kobietom w ciąży, jak również witaminy dla niemowląt powinny być zażywane wyłącznie za zgodą lekarza prowadzącego, jednakże w większości przypadków przyszłym mamom zaleca się zażywanie kwasu foliowego, najlepiej jeszcze w trakcie starań o dziecko, zaś noworodki często przyjmują witaminę D.