Wyprawka dla noworodka do szpitala

Wyprawka dla noworodka do szpitala
Przygotowywanie się do przyjścia na świat nowego członka rodziny jest trudne. Pod uwagę należy wziąć nie tylko to, co noworodkowi potrzebne będzie w domu ale również rzeczy, jakie należy zabrać ze sobą do szpitala. Torbę najlepiej przyszykować na początku trzeciego trymestru tak, aby nie zakłócało to myśli rodziców w ważniejszych dlań chwilach.

Oprócz niezbędnych mamie koszul nocnych, staników do karmienia, artykułów higienicznych etc. należy też mieć przy sobie szereg rzeczy dla mającego się pojawić na świecie dziecka.

Do niezbędnika noworodka należy zaliczyć przede wszystkim odpowiednie ubranka. Kruche ciałko potrzebuje specjalnego traktowania, zaś niedoświadczone i niewprawione ręce rodziców jak najmniej skomplikowanej odzieży gwarantującej względną łatwość zakładania i zdejmowania, jak również zapewniającej komfort pociechy. W pierwszych miesiącach życia, tak i w szpitalu potrzebne będą: body, śpioszki, pajacyk, rękawiczki, skarpetki, czapeczki i kaftaniki. Wyprawka powinna składać się z dwóch do trzech sztuk każdego z elementów odzieży oraz rożka. Oprócz ubranek należy zaopatrzyć się w pieluszki (najlepiej z wycięciem na kikut pępowinowy), nawilżane chusteczki, krem i zasypkę do pupy (nie wiadomo na co lepiej zareaguje skóra dziecka), kilka pieluszek tetrowych, ręcznik, płyn do kąpieli i łagodny krem lub oliwka do ciała. Nie należy również zapominać o konieczności pielęgnowania kikuta pępowinowego, do czego potrzebne będą waciki gazowe lub specjalnie profilowane patyczki do uszu oraz 70- cio procentowy spirytus. Obecnie, rodzice dostają w prezencie wyprawki szpitalne, na które składają się próbki produktowe różnych firm, niekiedy poradniki oraz książki. Warto wykorzystać taki prezent, jako że dzięki niemu można sprawdzić na co najlepiej reaguje skóra noworodka nie inwestując przy tym w duże opakowania.

Oprócz wszystkich rzeczy materialnych należy przede wszystkim uzbroić się w dużą dozę spokoju i cierpliwości. Pierwsze dni spędzane wspólnie z nowym członkiem rodziny są próbą dla wszystkich jej członków. Pomimo iż istotka, która pojawiła się w domu pozostaje najukochańszym na świecie skarbem, dopiero od tego momentu rodzice uczą się jak prawidłowo się nim zająć.